Badminton

Sál Sokolovny lze pronajmout ke hře badminton za 200 Kč/hod. Na sále je k dispozici badmintonová síť a je zde vyznačené badmintonové hrací pole.

Dávno již neplatí, že se badminton hraje pouze v kempu u stanu a hlavním cílem hry je co nejvyšší počet výměn. Naopak! Badminton je individuální olympijský míčový sport. Dva protivníci (nebo dvě dvojice, tzv. čtyřhra) při hře odpalují pomocí rakety míček (košík) přes síť a snaží se donutit protivníka k chybě. Chybou je zahrání míčku mimo vymezené území (tzv. out) nebo neodehrání protivníkem správně zahraného košíčku. Na rozdíl od tenisu se míček neodráží od země a je hrán přímo ze vzduchu.

Badminton je nejrychlejší raketový sport. Hráč musí mít dobrý postřeh, hbitost a výbornou kondici. Během jediného zápasu často naběhá až několik kilometrů. Rychlost smeče u špičkových hráčů dosahuje běžně 300 km/h.

Více informací o možnosti pronájmu sálu pro hru badminton na tel. čísle 608 137 475